Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego

Data publikacji 07.12.2023

7 grudnia 2023 r. w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego, która otrzymała oznaczenie kodowe SZP-9/23.

W uroczystej zbiórce rozpoczynającej szkolenie 118 słuchaczy, głównie z garnizonu śląskiego, udział wzięli Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha oraz kadra kierownicza i dydaktyczna szkoły.

Przed adeptami sztuki policyjnej okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą wiedzę
i umiejętności z zakresu prawa, pracy operacyjnej, służby patrolowej, psychologii, kryminalistyki, pierwszej pomocy, bezpiecznej obsługi broni palnej oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego. Będzie to również czas odbycia pierwszych służb patrolowych pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy.

W trakcie uroczystej zbiórki głos zabrała Zastępca Komendanta insp. dr Gabriela Socha, która w swoim imieniu
i w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszki oraz Zastępcy Komendanta do spraw logistycznych insp. Zbigniewa Chrzęstka przywitała słuchaczy, przybliżając im zasady pobytu w szkole, konieczność zdobywania wiedzy i umiejętności, ale i przestrzegania dyscypliny służbowej, regulaminu szkoły, zasad etyki zawodowej policjanta, obowiązku szanowania praw człowieka i zwracania szczególnej uwagi na równe traktowanie osób. Ponadto zachęciła słuchaczy do korzystania z bardzo dobrze wyposażonych obiektów szkoły,
w tym nowoczesnej strzelnicy, a także doskonale zaopatrzonej w zbiory biblioteki oraz zaplecza sportowego.

Następnie został odczytany list Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka skierowany do nowo przyjętych policjantów.

Życzymy słuchaczkom i słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego SZP-9/23, by wszyscy przystąpili do egzaminu końcowego w lipcu 2024 r. i zdali go z wynikiem pozytywnym, wyposażeni w wiedzę i umiejętności potrzebne w pełnieniu służby w jednostkach terenowych.