Wizyta klasy mundurowej

Data publikacji 08.12.2023

7 grudnia 2023 r. Szkołę Policji w Katowicach odwiedzili uczniowie klasy mundurowej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. Henryka Sucharskiego w Katowicach.

Celem wizyty było poznanie potencjału edukacyjnego Szkoły Policji w Katowicach, elementów procesu szkolenia policjantów oraz zwiedzenie obiektów naszej szkoły.

Uczniowie zostali wprowadzeni przez naszych wykładowców w tajniki kryminalistyki, a następnie zapoznali się ze specyfiką służby policjanta pionu prewencji. Wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i sami mieli okazję przećwiczyć algorytmy postępowania w sytuacjach zagrożenia życiu lub zdrowia człowieka.

Wielkie wrażenia zrobiła na naszych gościach strzelnica Szkoły Policji w Katowicach, gdzie dowiedzieli się jak wygląda szkolenie strzeleckie realizowane w trakcie szkoleń i kursów w Policji.