Wizyta policjantów z Czech

Data publikacji 14.12.2023

Szkoła Policji w Katowicach w ramach współpracy międzynarodowej z Policją Republiki Czeskiej w dniach 12-13 grudnia 2023 r. zorganizowała wizytę roboczą z udziałem przedstawicieli Ośrodka Szkolenia Policji Regionu Śląsko-Morawskiego we Frydku-Mistku.

Głównym tematem spotkania była analiza współpracy polsko-czeskiej, doświadczeń i dobrych praktyk oraz możliwości rozwoju szeroko rozumianej współpracy międzynarodowej jednostek szkoleniowych obu służb.

W naszej szkole gościliśmy trzech czeskich policjantów: mjr. ing. dr Kamila Soldána, mjr. ing. Michala Kadubca i kpt. Martina Cymorka, którzy w pierwszym dniu wizyty zwiedzili obiekty szkoły, zapoznali się z prezentacją dotyczącą szkolnictwa policyjnego w Polsce, a następnie wraz z przedstawicielami kadry naszej szkoły uczestniczyli w dyskusji pt.: "Współpraca polsko-czeska – doświadczenia i dobre praktyki współpracy międzynarodowej".

W drugim dniu mieli możliwość obserwacji wyjazdowych zajęć dydaktycznych przy trasie DK 44 w Mikołowie-Borowej Wsi. Były to zajęcia z kontroli stanu technicznego pojazdów kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego dla policjamtów z jednostek z całego kraju, które prowadzili nauczyciele policyjni Szkoły Policji w Katowicach.

Informacja o wizycie czeskich policjantów ukazała się także na stronie Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.