Wizyta uczniów z Prószkowa

Data publikacji 18.12.2023

14 grudnia 2023 r. Szkołę Policji w Katowicach odwiedzili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie.

Wizyta miała na celu ukazanie możliwości edukacyjnych Szkoły Policji w Katowicach, omówienie zasad szkolenia policyjnego i zapoznanie z najważniejszymi obiektami.

Uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki kryminalistyki i mogli przećwiczyć niektóre czynności. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać zasady kontroli pojazdów. Na strzelnicy zapoznali się z przebiegiem i przygotowaniem do szkolenia strzeleckiego podczas szkoleń i kursów policyjnych.

Punktem kulminacyjnym wizyty był pokaz pierwszej pomocy, w trakcie którego uczniowie mogli przećwiczyć podstawowe czynności ratujące życie podczas zainscenizowanej sytuacji. Prowadzący przekazał wiele cennych informacji, które mogą przydać się na co dzień.