Kolejni absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego

Data publikacji 21.12.2023

20 grudnia br. na placu apelowym naszej Szkoły odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-3A/23. 171 nowych policjantów w najbliższym czasie postawi pierwsze kroki, najprawdopodobniej na najważniejszej w swoim życiu zawodowym drodze.

W apelu uczestniczyli Komendant Szkoły insp. Jarosław Gałuszka i zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Zbigniew Chrzęstek, a także kierownicy i kadra dydaktyczno-wychowawcza Szkoły.

Policjanci z garnizonów śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego podczas zajęć przygotowywani byli zarówno teoretycznie jak i praktycznie do skutecznego wykonywania podstawowych czynności służbowych, m.in. w zakresie ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencyjnych, a także wyszkolenia strzeleckiego.

Program szkolenia zawodowego podstawowego przewiduje zakończenie szkolenia w formie egzaminu, który jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas trwania szkolenia. Jego ukończenie pozwala na wykonywanie zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji. Wszyscy policjanci przystępujący do egzaminu otrzymali oceny pozytywne, natomiast jeden za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał świadectwo z wyróżnieniem. Ponadto 21 policjantów za wkład pracy na rzecz szkoły dodatkowo otrzymało z rąk kierownictwa dyplomy. W grupie słuchaczy kończących szkolenie znalazł się również post. Arkadiusz Gudowski z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który w trakcie pełnienia służby terenowej pomógł człowiekowi znajdującemu się w niebezpieczeństwie, o czym szerzej informowaliśmy tutaj

Nowym funkcjonariuszom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w służbie, dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.16 MB)