Pożegnanie Komendanta Szkoły

Data publikacji 05.01.2024

5 stycznia miało miejsce uroczyste pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosława Gałuszki, który zakończył służbę w Policji.

W uroczystości uczestniczyli Zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Zbigniew Chrzęstek, Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. dr Gabriela Socha wraz z kadrą kierowniczą, przedstawicielami związków zawodowych i pracownikami szkoły.

Z rąk przewodniczącego Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów nadkom. Pawła Sitki insp. Jarosław Gałuszka otrzymał Medal 100-lecia Powstania Policji Państwowej za zasługi dla NSZZ Policjantów.

W imieniu wszystkich pracowników szkoły pamiątkowy ryngraf wręczyli Zastępcy Komendanta, a następnie insp. Jarosław Gałuszka podsumował swoją dotychczasową służbę w Szkole Policji w Katowicach, dziękując wszystkim za wieloletnią dobrą współpracę.

Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka podjął służbę w Policji w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Pszczynie. W swojej służbie przeszedł wiele szczebli kariery zawodowej, zaczynając od stanowisk wykonawczych w pionie kryminalnym, poprzez stanowisko zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego i kolejno zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

1 kwietnia 2000 roku rozpoczął służbę w Szkole Policji w Katowicach. Przez kolejne lata dzielił się zdobytym doświadczeniem zawodowym na stanowiskach wykonawczych oraz kierowniczych, obejmując w ramach kolejnych awansów w 2007 roku stanowisko kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej.

Z dniem 16 sierpnia 2011 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a następnie 4 sierpnia 2014 roku Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach dydaktycznych.

Po prawie 7 latach służby na tym stanowisku, z dniem 16 kwietnia 2021 roku, insp. Jarosław Gałuszka został mianowany przez Komendanta Głównego Policji Komendantem Szkoły Policji w Katowicach.

Za szczególne zasługi dla służby w Policji, długoletnią służbę i osiągnięcia pozaresortowe związane ze szkolnictwem i nauczaniem policyjnym był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych licznymi nagrodami, a także otrzymał odznaczenia i medale między innymi: brązowy Krzyż Zasługi, srebrny Medal za Długoletnią Służbę, a także brązową, srebrną i złotą Odznakę Zasłużony Policjant.