Uczniowie odwiedzili naszą szkołę

Data publikacji 08.01.2024

4 stycznia br. po raz pierwszy w tym roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. Henryka Sucharskiego w Katowicach. Celem wizyty było poznanie możliwości edukacyjnych Szkoły Policji w Katowicach, zasad szkolenia policjantów oraz zwiedzanie obiektów szkoły.

Nasi goście dowiedzieli się jak wygląda dobór do Policji i czego mogą spodziewać się na szkoleniu zawodowym podstawowym, które odbywa każdy nowy policjant. Ponadto uczniowie zyskali cenną wiedzę, która wiąże się z bezpieczeństwem w życiu codziennym i sposobem reakcji w sytuacjach nietypowych. Na strzelnicy zwiedzający mieli możliwość poznać podstawowe zasady szkolenia strzeleckiego, zobaczyć wyposażenie osi strzeleckich. Dodatkowo, w trakcie prezentacji sali kryminalistycznej, uczniowie mogli doświadczyć procedury związanej z pobieraniem odcisków palców i zabezpieczaniem śladów na miejscu zdarzenia.

Stałym elementem programu wizyt w naszej szkole jest organizowany przez nauczycieli policyjnych pokaz pierwszej pomocy. Następnie sami uczniowie przećwiczyli podstawowe czynności niezbędne do ratowania ludzkiego życia.

Dziękujemy za wizytę i trzymamy kciuki za wybór przez naszych gości policyjnej ścieżki kariery zawodowej w niedalekiej przyszłości.