Spotkanie IPA

Data publikacji 08.02.2024

7 lutego 2024 r. w auli Szkoły Policji w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie, zorganizowane przez Przewodniczącego Regionu IPA Katowice IV Andrzeja Wilisowskiego oraz sekretarza Krzysztofa Kasprzyckiego, w którym uczestniczyło około 70 słuchaczy. W celu uatrakcyjnienia spotkania zostali zaproszeni Wiceprezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska Janusz Podżorski oraz Sekretarz Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Dariusz Walczak.

W trakcie spotkania Przewodniczący Regionu IPA Katowice IV omówił historię założenia Stowarzyszenia IPA w Polsce i na świecie oraz zasady przystąpienia do Stowarzyszenia IPA Sekcja Polska.

Następnie Wiceprezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska zapoznał uczestników z możliwością wyjazdów w ramach programu Placement Programme, który polega na wymianie stażowej funkcjonariuszy Policji pomiędzy Irlandią, Wielką Brytanią, Węgrami i Niemcami. Warunkiem udziału w programie jest członkostwo w Stowarzyszeniu IPA. Na koniec spotkania Sekretarz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej przedstawił zakres działalności IPA na szczeblu krajowym i wojewódzkim, zasady zakładania regionów IPA na terenie jednostek terenowych Policji oraz zapoznał z możliwością przystąpienia do programu IPA-LEX w zakresie pomocy prawnej w życiu prywatnym i służbowym wyłącznie dla policjantów będących członkami stowarzyszenia IPA.

Dziękujemy Kierownictwu Szkoły Policji w Katowicach za możliwość przeprowadzenia przedmiotowego spotkania.