Święto Służby Cywilnej

Data publikacji 19.02.2024

16 lutego z okazji Dnia Służby Cywilnej w naszej szkole zorganizowana została zbiórka, która rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i złożenia meldunku p.o. Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Gabrieli Sosze.

W auli zebrali się przedstawiciele kadry kierowniczej, policjantów, pracowników i związków zawodowych. Insp. Gabriela Socha podziękowała wszystkim pracownikom za codzienny wysiłek oraz zaangażowanie w wypełnianiu trudnych i odpowiedzialnych obowiązków. Ponadto Zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Zbigniew Chrzęstek odczytał list p.o. Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia z życzeniami i podziękowaniami skierowanymi do wszystkich członków korpusu służby cywilnej, pracownic i pracowników Policji. Następnie Komendanci wręczyli pracownikom wyróżnienia za długoletnią pracę, rozkazy o przyznaniu urlopu nagrodowego, a także kosze ze słodyczami za najdłuższy staż pracy.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej obchodzimy 17 lutego, a nie jak do tej pory 11 listopada. Zmiana daty wynika z nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, a jednocześnie upamiętnia ustawę o państwowej służbie cywilnej uchwaloną 17 lutego 1922 r. przez Sejm II RP. Była to pierwsza kompleksowa regulacja dotycząca służby cywilnej w odradzającej się państwowości. Ustawa określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz obowiązki i uprawnienia urzędników w II RP.

Dzień Służby Cywilnej jest również okazją do podkreślenia znaczenia etyki zawodowej, uczciwości i służby obywatelom, które są fundamentalnymi wartościami służby cywilnej. To ważne święto dla wszystkich tych, którzy pracują na rzecz dobra publicznego i służą społeczeństwu w różnych dziedzinach.

W Szkole Policji w Katowicach pracuje ponad stu pracowników w różnych komórkach organizacyjnych. Wszyscy oni, choć nie noszą mundurów, wykonują niezwykle ważną pracę i są nieodłączną częścią policyjnej formacji. Zajmują się zagadnieniami m.in. z zakresu finansów, kadr, zaopatrzenia, informatyki i łączności, obsługi kancelaryjnej i sekretariatów, archiwum, planowania zajęć czy też obsługi biblioteki, a także szkolnej stołówki.

Z okazji Dnia Służby Cywilnej życzymy wszystkim pracownikom satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.77 MB)