Doskonalenie zawodowe w ramach profilaktyki antykorupcyjnej

Data publikacji 28.02.2024

W dniach 26 i 27 lutego 2024 r. Zakład Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach zorganizował pierwsze w tym roku doskonalenie zawodowe poświęcone przeciwdziałaniu i zwalczaniu korupcji, w którym uczestniczyło 168 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-5A/23.

Podczas tego przedsięwzięcia, zrealizowanego przy współudziale Wydziału w Katowicach Biura Spraw Wewnętrznych Policji, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o przejawach przestępczości korupcyjnej oraz sposobach zapobiegania temu negatywnemu zjawisku. Prelekcja była wzbogacona o przykłady zachowań przestępczych, m.in. oferowania korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszom Policji. Szczególnie dużo uwagi zostało poświęcone omówieniu właściwych sposobów postępowania policjantów w sytuacji zetknięcia się z tego typu przestępczością w służbie i poza nią.

Tego rodzaju doskonalenie pozwala słuchaczom na wzbogacenie wiedzy uzyskanej podczas szkolenia zawodowego podstawowego.