Szkolenie dla Straży Granicznej

Data publikacji 01.03.2024

W dniach od 26 do 28 lutego 2024 r. w Szkole Policji w Katowicach zrealizowane zostało doskonalenie zawodowe lokalne dla funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu w zakresie czynności związanych z doprowadzaniem osób.

W pierwszej edycji przedsięwzięcia szkoleniowego uczestniczyło dwudziestu czterech funkcjonariuszy Straży Granicznej. W trakcie zajęć funkcjonariusze pogłębili swoją wiedzę oraz umiejętności m.in. z zakresu podstaw prawnych regulujących doprowadzanie osób, taktyką dokonywania sprawdzenia prewencyjnego, sposobów wprowadzania i rozmieszczania osoby doprowadzanej w służbowym środku transportu oraz przemieszczania się z osobą doprowadzaną ciągami komunikacyjnymi.  W trakcie trzech dni zajęć szkoleniowych doskonalono także wykorzystanie podczas realizacji doprowadzeń środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek.

Potwierdzeniem zgłębienia wiedzy oraz umiejętności z zakresu metodyki nauczania było uroczyste wręczenie zaświadczeń uczestnictwa w doskonaleniu zawodowym organizowanym lokalnie dla funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

W bieżącym roku zaplanowano jeszcze cztery edycje przedmiotowego doskonalenia, w którym łącznie weźmie udział 120 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Realizacja tego typu przedsięwzięć szkoleniowych niewątpliwie przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy w trakcie realizacji czynności związanych z doprowadzaniem osoby.

Informacja na stronie Śląskieogo Oddziału Straży Granicznej: