Zarządzanie zasobami ludzkimi

Data publikacji 04.03.2024

W dniach od 26 lutego do 1 marca 2024 r. w Szkole Policji w Katowicach zrealizowana została pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi o oznaczeniu kodowym ZZL-1/24.

Kurs miał na celu przygotowanie policjantów z jednostek terenowych, pełniących funkcję przełożonych do prawidłowego kształtowania relacji w podległych im zespołach. Praca ukierunkowana była na wykorzystywanie kompetencji społecznych przełożonego do budowania współpracującego i skutecznego zespołu oraz na efektywne rozwiązywanie problemów w środowisku służby i pracy.

Dwunastu kierowników i naczelników przez tydzień nabywało wiedzę o tym, jak wyznaczać zasady współpracy i skutecznie komunikować się z podwładnymi w różnych (czasem trudnych) sytuacjach zawodowych. Każdy z nich w ramach ćwiczeń przygotował wystąpienie, w trakcie którego przedstawił zasady współpracy w podległej jednostce organizacyjnej Policji. Prelekcje zostały utrwalone, a następnie szczegółowo omówione przez prowadzących i uczestników kursu.

Intensywne warsztatowe zajęcia prowadziły podkom. Katarzyna Mazur-Niewiedział i asp. Anna Wilczyńska z Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Katowicach.

Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym i w ostatnim dniu odebrali świadectwa jego ukończenia.