Spotkanie z kontrterrorystami

Data publikacji 13.03.2024

11 marca 2024 r. w budynku auli szkoły odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Spotkanie skierowane było do zainteresowanych słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz doskonalenia zawodowego lokalnego i miało na celu przybliżenie specyfiki służby w pododdziałach kontrterrorystycznych. Prelegenci w ciekawy sposób przekazali informacje na temat historii powstania formacji oraz zadań przez nich realizowanych. Następnie omówili zasady prowadzonej rekrutacji kandydatów, a także wymogi jakim muszą sprostać, aby wstąpić w szeregi pododdziału.

Historia służby kontrterrorystycznej w Polsce sięga 1976 roku, kiedy utworzono Wydział Zabezpieczenia Milicji Obywatelskiej, formacja przez szereg lat ewoluowała, by ostatecznie przyjąć obecną formę. W 2018 r. utworzono nową strukturę Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji. „BOA” jako specjalna jednostka interwencyjna polskiej Policji działa w unijnej grupie zadaniowej Atlas.

Słuchacze z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawego wykładu, czego dowodem były licznie zadawane pytania. Być może jego owocem będzie jeszcze większa motywacja młodych policjantów do nauki policyjnego rzemiosła i rozwijania sprawności fizycznej, by w przyszłości związać swoją karierę zawodową ze służbą w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA”.