Nowi instruktorzy strzelań

Data publikacji 15.03.2024

12 marca 2024 r. w obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych o oznaczeniu kodowym ISP-1/23 przeprowadzona przez instruktorów Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach.

Celem kursu było przygotowanie policjantów do pełnienia funkcji instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach organizacyjnych Policji. Po zaliczeniu poszczególnych tematów funkcjonariusze przystąpili do egzaminu końcowego, który wszyscy ukończyli z pozytywnym wynikiem. Od teraz to właśnie na nich będzie spoczywać odpowiedzialność za doskonalenie umiejętności policjantów poszczególnych jednostek organizacyjnych Policji w prawidłowym użytkowaniu broni palnej.