Z wizytą w szkole

Data publikacji 18.03.2024

15 marca 2024 r. nauczyciele policyjni zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach gościli w szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Brzechwy w Sosnowcu.

Młodsi wykładowcy podkom. Paweł Dobaj oraz podkom. Marcin Kurpiński spotkali się z uczniami klasy trzeciej. W trakcie wizyty policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócili na kwestię bezpiecznego przemieszczania się pieszych. Wykładowcy podjęli także dyskusję na temat bezpiecznego poruszania się rowerem czy hulajnogą elektryczną.

Policjanci rozmawiali również z uczniami na temat właściwych postaw wobec osób nieznajomych w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie wykazali się dużą ciekawością, zadawali mnóstwo pytań, by lepiej poznać charakterystykę służby policjanta.