Spotkanie z przedstawicielem CBZC

Data publikacji 20.03.2024

19 marca 2024 r. w auli szkoły odbyło się spotkanie informacyjne słuchaczy z przedstawicielem Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Katowicach – asp. Adamem Basoniem.

Spotkanie skierowane było do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego SZP-5A/23 i miało na celu przybliżenie specyfiki służby oraz czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) oraz zainteresowanie policjantów tą tematyką.

Prelegent przedstawił zadania realizowane przez biuro i omówił zasady prowadzonej rekrutacji kandydatów, a także wymogi jakim muszą sprostać, aby wstąpić w szeregi biura. Do służby w CBZC przyjmowane są osoby posiadające wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Po przeprowadzonej prelekcji był czas na rozmowy kuluarowe, w których zainteresowani słuchacze mieli możliwość pogłębić wiedzę na temat szczegółowych warunków, jakie muszą spełniać, by móc w przyszłości pełnić służbę w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości. Ponadto mogli dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda codzienna służba w CBZC oraz jakie są w nim możliwości rozwoju kariery.