Kolejni słuchacze pełnili służby na terenie garnizonu śląskiego

Data publikacji 25.04.2024

W dniach od 8 do 19 kwietnia 2024 r. w ramach zajęć dydaktycznych w zakresie pełnienia służby patrolowej, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-7A/23 realizowali służby patrolowe na terenie jednostek organizacyjnych Policji garnizonu śląskiego.

Zajęcia praktyczne odbyły się na terenie Komend Miejskich w Katowicach, Tychach, Zabrzu, Mysłowicach, Sosnowcu, Świętochłowicach oraz w Chorzowie.

Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach pod nadzorem nauczycieli policyjnych szkoły pełnili służby w terenie wraz z doświadczonymi policjantami służącymi na co dzień we wskazanych jednostkach Policji. Wspólne patrole umożliwiły policjantom, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową w Policji, poznać specyfikę służby, a także doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów.

W trakcie realizowanych zajęć w jednostkach terenowych Policji słuchacze mieli możliwość bezpośredniego wykonywania czynności służbowych, a także obserwowania i współudziału w czynnościach wykonywanych przez policjantów będących ich opiekunami.

W służbach uczestniczyło 139 słuchaczy, którzy podczas wykonywania czynności służbowych wraz z policjantami z jednostek terenowych przeprowadzili 791 interwencji, zatrzymali 31 osób poszukiwanych i sprawców przestępstw. Ilość czynności służbowych podejmowanych przez słuchaczy w czasie realizacji służb patrolowych wskazuje, że jest to dla nich dobre doświadczenie oraz możliwość nauki przez praktykę.