Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

Data publikacji 27.04.2017

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w hali sportowej OPP w Katowicach został rozegrany turniej Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Piłce Siatkowej, którego organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Do udziału w turnieju oczywiście stawiła się również drużyna Szkoły Policji w Katowicach, która powtórzyła zeszłoroczny sukces w tych zawodach zdobywając w silnie obsadzonym turnieju II miejsce. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn policyjnych z całego województwa śląskiego, które organizator podzielił na cztery grupy eliminacyjne. Nasza drużyna swoje cztery mecze grupowe rozegrała 13 kwietnia br. kolejno pokonując KMP Częstochowa 2:1, KPP Zawiercie 2:1, SPPP Częstochowa 2:0 i na koniec KMP Sosnowiec również 2:0 i tym samym zajmując pierwsze miejsce w grupie. Następnego dnia w ćwierćfinale czekał na nas zespół KMP Gliwice. Po emocjonującym pojedynku jednak to nasza drużyna z boiska schodziła jako zwycięzca gwarantując sobie jednocześnie prawo gry o medale w końcowej fazie turnieju. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Szkoły. W półfinale nasza drużyna  uporała się wynikiem 2:0 z zespołem KPP Jastrzębie, który to do tego momentu przez turniej szedł jak „burza”. I takim sposobem drużyna dotarła do wielkiego finału w którym po raz kolejny przyszło nam się zmierzyć z drużyną OPP Katowice, która tytuł mistrza dzierży już od wielu lat. Mecz finałowy był bardzo zacięty, emocjonujący, momentami stał na bardzo wysokim poziomie i skończył się wynikiem 2:0 dla OPP Katowice. Wszyscy zawodnicy mimo dużego już na tym etapie zawodów zmęczenia potrafili jeszcze w tym ostatnim meczu zaprezentować swoje najwyższe umiejętności. Gratulacje dla całej drużyny i obyśmy za rok również mogli cieszyć się z podobnego sukcesu.