Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 23.05.2017

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w których uczestniczyli przedstawiciele Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach – st. asp. Łukasz Rybiński, asp. Tomasz Dzierga oraz słuchacze szkoły.

Zagadnienia poruszane w czasie warsztatów miały uświadomić wszystkim ludziom ograniczone umiejętności w kierowaniu pojazdami oraz obniżyć skłonność do szybkiej i brawurowej jazdy i podejmowania ryzyka na drodze. W pierwszej części warsztatów brały udział dzieci z okolicznych przedszkoli, które uczestniczyły w zajęciach plastycznych, ogólnorozwojowych i na miasteczku ruchu drogowego. W organizacji zadań dla dzieci aktywnie uczestniczyli słuchacze szkoły. Następnie przeprowadzona została konferencja, podczas której poruszano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym  na terenie Chorzowa. W ramach konferencji wystąpili przedstawiciele kadry szkoły, zapoznając uczestników z prawidłowym zachowaniem na drodze w związku z ręcznym kierowaniem ruchem drogowym. Na zakończenie spotkania przeprowadzono pokazy min. akcji ratowniczej polegającej na wydobyciu osoby rannej, która w wyniku wypadku drogowego została uwięziona w samochodzie. Każdy mógł również odbyć jazdę motocyklem policyjnym oraz spróbować swoich sił w symulatorach bezpieczeństwa (ekonomicznej jeździe, symulatorze dachowania i symulatorze zderzeniowym)