Bezpieczny Małolat

Data publikacji 23.05.2017

27 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” w Katowicach odbył się finał IX edycji Regionalnego Konkursu dla dzieci „Bezpieczny Małolat”, w którym uczestniczyli policjanci Zakładu Prewencji i Ruchu drogowego Szkoły Policji w Katowicach.

Konkurs miał na celu utrwalenie zasad bezpieczeństwa panujących w domu, w szkole, na ulicy czy podczas zabaw. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, Śląski Kurator Oświaty mgr Urszula Bauer, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, Wojewódzki Komendant Policji w Katowicach insp. mgr Krzysztof Justyński oraz Miejski Komendant Policji w Katowicach mł. insp. Paweł Barski. W konkursie udział wzięło dziewięć trzyosobowych drużyn, z których najlepszymi okazały się: I MIEJSCE – drużyna reprezentująca Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4, II MIEJSCE – drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 w Katowicach, III MIEJSCE – drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 5. Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.