Taki był osiemnasty Dzień Otwarty - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Taki był osiemnasty Dzień Otwarty

Data publikacji 12.06.2017

Osiemnasty już Dzień Otwarty Szkoły Policji w Katowicach odbył się 9 czerwca 2017 r. Zorganizowany pod honorowym patronatem prezydenta Katowic dra Marcina Krupy przy wsparciu szkolnej organizacji NSZZ Policjantów, objęty został patronatem medialnym przez TVP Katowice i Polskie Radio Katowice. Cieszył się podobnie jak w ostatnich latach wielką popularnością. Gościliśmy tego dnia kilka tysięcy osób.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 na placu apelowym od zbiórki i przemarszu pododdziałów szkolnych. Już drugi raz z kolei dzięki uprzejmości straży pożarnej nasi fotografowie zrobili wspólną fotografię wszystkich zgromadzonych uczestników ze strażackiego podnośnika.

W trakcie tego dnia każdy odwiedzający ma możliwość przyjrzeć się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiać wiele innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Pokazy rozpoczęły się na placu apelowym, gdzie słuchacze naszej szkoły zaprezentowali wybrane elementy sportów walki oraz technik obezwładniania napastnika.

Następnie na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników. A później policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się także stałe stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, a także symulacji jazdy samochodem i motocyklem.

Wielkim zainteresowaniem, cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie, którym towarzyszył głośny aplauz zgromadzonej widowni.

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową przygotowaliśmy konkursy sprawnościowe i rowerowy tor przeszkód. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy, gdzie najlepsi strzelcy nagradzani byli pamiątkowymi medalami, a co godzinę słuchacze prezentowali pokazy strzeleckie.

Chwilę wytchnienia zapewniały m.in. ogródek rysunkowy (gdzie organizowane były także konkursy), pokazy daktyloskopii, przejazdy radiowozem czy też możliwość zrobienia zdjęcia ze Sznupkiem, a gorącej i aromatycznej grochówki nie zabrakło dla nikogo.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w naszym Dniu Otwartym! Do zobaczenia za rok!