Zagrożenia nie mają wakacji - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zagrożenia nie mają wakacji

Data publikacji 14.06.2017

W dniu 12 czerwca 2017 r. w auli Szkoły Policji w Katowicach odbyła się organizowana przy współudziale Izby Administracji Skarbowej w Katowicach konferencja pt. „Zagrożenia nie mają wakacji”.

Uczestnikami konferencji była młodzież szkół podstawowych i średnich z terenu Katowic oraz Piekar Śląskich.

Podczas spotkania wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach zapoznali uczestników konferencji z prawnymi i technicznymi aspektami cyberprzestępczości. Funkcjonariusze Służby Celnej w Katowicach zwrócili natomiast uwagę na to jakie towary są najczęściej podrabiane, jak się ich ustrzec, co może zawierać „bagaż podróżnego”, a więc co i w jakiej ilości  można przywieźć do kraju z zagranicznej podróży. Wskazali również na konsekwencje związane z przywozem do kraju środków odurzających.