Dobroczynni rowerzyści odwiedzili naszą szkołę - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Dobroczynni rowerzyści odwiedzili naszą szkołę

Data publikacji 14.06.2017

1 czerwca z Komisariatu Policji w Strumieniu wyruszyła charytatywna sztafeta policjantów na rowerach, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki. W ciągu 14 dni przejechali ponad 1200 km. Inicjatywę wspierają policjanci i pracownicy cywilni policji, emeryci policyjni oraz znani sportowcy i osoby publiczne. Cała trasa obejmuje wizyty w 129 jednostkach policji garnizonu śląskiego. W ostatnim dniu podróży – 14 czerwca – gościli również u nas.

Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego, to wyprawa zorganizowana przez dwóch policjantów ze strumieńskiego komisariatu sierż. szt. Grzegorza Waleczka  oraz st. sierż. Michała Mazurka. Inicjatywa powstała po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii Gruszki – córki naszego kolegi – dzielnicowego Grzegorza Kacana z KP w Pyskowicach. Nastolatka cierpi na rzadką chorobę moyamoya. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na jej leczenie i operację. Zbiórka była organizowana wśród policjantów i pracowników cywilnych. Akcję wsparli także znani sportowcy i artyści. Mundurowi mieli do przejechania trasę o długości 1234 km. W ciągu 14 dni policjanci sukcesywnie odwiedzali jednostki Policji – w sumie 129 na terenie całego garnizonu śląskiego.

Ostatniego dnia cyklistom pozostało do pokonania około 50-60 km. Wyruszyli o godz. 7.00 spod KMP w Tychach. Odwiedzili Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, naszą szkołę, a następnie udali się do 4 komisariatów w Katowicach, aby zakończyć 14-dniowe zmagania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie czekać na nich miała Wiktoria.

Podczas krótkiej wizyty w naszej szkole sztafeta odebrała z rąk zastępcy komendanta mł. insp. Rafała Stanisławskiego symboliczne potwierdzenie włączenia się przez Szkołę Policji w Katowicach do tej charytatywnej akcji. Pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez Zarząd Szkolny Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów wspomogą leczenie Wiktorii. Na zakończenie komendant szkoły insp. dr Rafał Kochańczyk podziękował wszystkim za zaangażowanie oraz życzył bezpiecznego dotarcia celu.

Codziennie w sztafecie towarzyszą cyklistom miejscowi policjanci, pracownicy cywilni policji, funkcjonariusze straży pożarnej, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz mieszkańcy śląska, którzy w ten sposób wspierają ich inicjatywę. Wspierają ich także znani sportowcy: Sławomir Kohut, Adam Małysz, Kajetan Kajetanowicz oraz piosenkarz Stachursky, a dzisiaj do akcji dołączył również generał Roman Polko.

Informację o Wiktorii znajdziecie na stronie http://www.dlawiktorii.pl. Funkcjonariusze namawiają do wpłat na konto fundacji:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5
nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488
z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”