Oddajemy krew potrzebującym - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Oddajemy krew potrzebującym

Data publikacji 26.06.2017

14 czerwca 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz kolejny w tym roku, przeprowadzona została Akcja Honorowego Oddawania Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK PCK i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w której udział wzięli słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych oraz kadra szkoły. W trakcie trwania akcji 74 osoby oddały ponad 33 litry krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali celem ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Przy okazji prowadzonej akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka czekolad, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych. Zebrano kilkaset tabliczek czekolady, które zostaną w najbliższym czasie przekazane dzieciom ze śląskich placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz za wsparcie słodyczami dzieci, które są wychowankami placówek opiekuńczych. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych tego typu akcjach, które zostaną zorganizowane w terminach  11 sierpnia, 13 października oraz 22 grudnia 2017 r.