Eliminacje – Patrol Roku 2017

Data publikacji 26.06.2017

W dniach 21-22 czerwca 2017 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2017.

W eliminacjach, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, udział wzięły 34 drużyny z 32 komend miejskich i powiatowych Policji. Zawody obejmowały cztery konkurencje: test wiedzy, strzelanie sytuacyjne, tor przeszkód oraz techniki obezwładniania osób.

Finalistami wojewódzkich XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2017 zostali:

– I miejsce: KMP Bytom – st. post. Arkadiusz Lendzioszek i st. post. Marek Jakoktochce – 124 pkt

– II miejsce: KPP  Będzin – sierż. Piotr Sochacki  i  sierż. Łukasz Kloc – 123 pkt

– III miejsce: KPP Zawiercie – sierż. Patryk Zięba i sierż. Adrian Piechulski – 104 pkt

Dwie najlepsze pary będą reprezentować garnizon śląski w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2017.

Uroczyste zakończenie eliminacji odbyło się w auli szkoły. Wręczenia nagród w asyście zaproszonych gości dokonali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk.