Zakończenie kursu UPP-8/17 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-8/17

Data publikacji 21.07.2017

W dniach 26-30 czerwca 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się ósma edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-8/17.

Zajęcia odbywały się na sali WCSpp, znajdującej się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji, gdzie dziewięciu policjantów, przez pięć dni, doskonaliło swój warsztat w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tematyka kursu obejmowała szeroki zakres zagadnień dotyczących postępowania z poszkodowanymi urazowymi i nieurazowymi, z zatrzymaniem krążenia oraz innymi przypadkami np. zawał mięśnia sercowego, hipotermia, napad drgawkowy, oparzenia, odmrożenia jak również metody ewakuacji. Wszyscy policjanci zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.