III Bieg im. Stanisława Tyma - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

III Bieg im. Stanisława Tyma

Data publikacji 21.07.2017

Już po raz trzeci, 1 lipca 2017 r. odbył się bieg im. Stanisława Tyma na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Impreza ta odbyła się dla uczczenia biegu na XXX piętro PKiN w wykonaniu Stanisława Tyma, czyli filmowego Ryszarda Ochódzkiego zfilmu “Miś” Stanisława Barei, który miał miejsce przed 37 laty. Na uczestników czekało nie lada wyzwanie  – pokonanie 30 pięter, tj. ok. 800 stopni, w jak najkrótszym czasie. Trasa była wymagająca ze względu na różną wysokość pięter i schodów, nawierzchnię i zmianę klatek schodowych.

W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników, a wśród nich st. asp. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który godnie reprezentował Szkołę Policji w Katowicach zajmując wysokie 23 miejsce.
Udział kadry w tego rodzaju imprezach świadczy o tym, że podczas szkolenia przykładamy ogromną wagę do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej nie tylko słuchaczy, ale także kadry.