Zakończenie kursu UPP-9/17 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu UPP-9/17

Data publikacji 21.07.2017

W Szkole Policji w Katowicach, w dniach od 3 do 7 lipca 2017 r. odbyła się dziewiąta edycja kursu specjalistycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy o oznaczeniu kodowym UPP-9/17.

Dziesięć osób doskonaliło swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod okiem nauczycieli policyjnych na terenie Wielofunkcyjnego Centrum Symulacji. Zajęcia zaczęły się od sytuacji nieskomplikowanych, np. omdleń, przechodząc do zagadnień coraz bardziej problematycznych, np. nagłego zatrzymania krążenia. Następnie policjanci przypomnieli sobie sposób postępowania z osobą urazową. Wszyscy słuchacze otrzymali świadectwa ukończenia kursu, osiągając na egzaminie oceny bardzo dobre i wyróżniające.