Wizyty w szpitalach

Data publikacji 25.09.2017

W dniach 19 i 21 września 2017 r., w ramach działalności Klubu HDK PCK w Szkole Policji w Katowicach przedstawiciele samorządu słuchaczy (uczestnicy szkoleń zawodowych podstawowych SZP-3/17) pod nadzorem przedstawicieli kadry dowódczo-wychowawczej sierż. szt. Jana Grenia i sierż. szt. Tomasza Lemanowicza oraz nauczyciela policyjnego Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Pawła Dobaja w czasie wolnym od służby odwiedzili oddziały szpitalne Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.

Policjanci podczas wizyty zaprezentowali umundurowanie Policji oraz opowiadali o codziennej służbie. Dodatkowo udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa własnego w domu, na podwórku i w szkole. Wizyta w szpitalu  nie mogła oczywiście odbyć się bez  „SZNUPKA” – maskotki śląskiej policji, która zawsze wzbudza w dzieciach ogromne emocje i dostarcza najwięcej rozrywki. Radość i uśmiech na twarzach dzieci wywołane naszą wizytą jak zawsze były wyjątkowe, zatem na pewno nie była to ostatnia akcja, w której słuchacze wzięli udział. Nadal będziemy organizować wyjazdy, które pozwolą dzieciom choć przez chwilę oderwać się od codzienności spędzanej w szpitalnej sali. Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a słuchaczom gratulujemy właściwej postawy prospołecznej, która wskazuje na wielowymiarowość służby w Policji pełnionej na rzecz społeczeństwa. Dziękujemy Dyrekcji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka za zaproszenie na spotkanie z małymi pacjentami.