Kurs ANI 9/17 zakończony

Data publikacji 13.10.2017

W okresie od 02 do 13 października 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach odbyła się kolejna, dziewiąta już w tym roku edycja kuru specjalistycznego dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych o symbolu ANI 9/17.

ajęcia prowadzili wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego podinsp. Paweł Wąsiel oraz st. asp. Krystian Wieczorek.

Podczas zajęć policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu samoobrony policyjnej oraz taktyki i technik interwencji. Ćwiczenia obejmowały umiejętności posługiwania się bronią palną oraz środkami przymusu bezpośredniego w trakcie interwencji związanych z zatrzymywaniem osób agresywnych i niebezpiecznych. Słuchacze kursu ANI 9/17,  podwyższyli także swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zdobyta wiedza i odświeżone umiejętności przez policjantów w trakcie szkolenia, niewątpliwie wpłyną na poprawienie bezpieczeństwa podczas podejmowania przez nich interwencji w służbie.