Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego SZP-6/17

Data publikacji 16.11.2017

16 listopada 2017 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie zawodowe podstawowe policjantów o oznaczeniu kodowym SZP-6/17 dla 233 policjantów z garnizonów: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Słuchacze w trakcie 143 dni szkoleniowych zostaną zapoznani m.in. z podstawami prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną i inne środku przymusu bezpośredniego. W trakcie uroczystej zbiórki mł. insp. Rafał Stanisławski - Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, powitawszy słuchaczy życzył im, aby bezproblemowo przebrnęli przez szkolenie i aby wszyscy obecni na rozpoczęciu młodzi policjanci stawili się również na jego uroczystym zakończeniu.