XIV Maraton Komandosa - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

XIV Maraton Komandosa

Data publikacji 28.11.2017

25 listopada 2017 r. na terenie Lublińca odbyły się najcięższe zawody biegowe służb mundurowych zorganizowane przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec oraz Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu.

Na starcie pojawiło się ponad 650 zawodników w tym reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach w składzie: st. asp. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego oraz st.asp. Tomasz Piwowar – instruktor Zakładu Wyszkolenia Specjalnego.  
Trasa licząca 42,2 km przebiegała przez tereny leśne. Liczne pagórki, strome podbiegi oraz wzniesienia dawały w kość niejednemu zawodnikowi, zwłaszcza że cały dystans trzeba było przebiec w umundurowaniu ćwiczebnym oraz z plecakiem o wadze podstawowej 10 kg, ale nawet to nie przeszkodziło naszej reprezentacji w przekroczeniu linii mety.