Kolejny raz w czołówce - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Kolejny raz w czołówce

Data publikacji 30.11.2017

23 listopada 2017 r. odbyły się zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej”, które zostały zorganizowane w ramach „IV Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy” pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W czwartej edycji Ligi startowali funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji, reprezentujących m.in.: ABW, Wojsko Polskie, BOR, Służbę Więzienną, Służbę Ochrony Kolei, Straż Graniczną, Straż Leśną, Straż Marszałkowską i Policję. Pierwszą rundę rozegrano 22 maja na strzelnicy KGP w Warszawie, a jej gospodarzem była KGP. Drugą rundę przeprowadzono 14 września w Ośrodku Szkoleniowym BOR w Raduczu i jej gospodarzem był BOR. Gospodarzem zawodów strzeleckich 23 listopada  na obiekcie KGP o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej był KGSG.

127 zawodników stanęło do rywalizacji na strzelnicy kulowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej 14 w Warszawie. 

Trzecią rundę ligi, zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Głównego Straży Granicznej wśród kobiet wygrała Katarzyna Dudzik, przed Dorotą Dyjecińską (BOR II) i Martyną Pietraszek. W kategorii "open" zwyciężył Grzegorz Orłowski (BOR I), przed Adamem Krakowczykiem (KWP I w Katowicach) i Tomaszem Górką (Karpacki OSG). Najlepszą drużyną była ekipa BOR I, przed KWP I w Katowicach i OISW w Katowicach, nasza drużyna zajęła tym razem IV miejsce.

W klasyfikacji generalnej IV Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy wśród kobiet wygrała Dorota Dyjecińska (BOR II) przed Katarzyną Dudzik i Ingą Kołodziej (KSP III).

W kategorii "open" pierwszy był  Grzegorz Orłowski (BOR I) przed Adamem Hetmanem (SP w Katowicach) i Grzegorzem Hyrą (OISW w Katowicach). Natomiast Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

I miejsce BOR

II miejsce SP Katowice

III miejsce KWP Katowice