Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

Data publikacji 27.11.2017

W piątek 24 listopada br. odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu.

Organizatorem zawodów był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach. Już po raz siódmy impreza ta odbyła się w Parku Wodnym „Jura” w Łazach. W zawodach udział wzięło ponad 70 zawodników z kilkunastu jednostek Policji województwa śląskiego. W rywalizacji nie zabrakło również reprezentacji Szkoły Policji w Katowicach w składzie: post. Łukasz Grodek, post. Sebastian Karczewski, post. Patryk Badeński i podinsp. Bartosz Głowacki, który pełnił obowiązki trenera oraz kierownika drużyny.

Świetny występ naszych zawodników zaowocował zdobyciem przez nich pięciu medali, czterech indywidualnie i jednego srebrnego w sztafecie 3x50m. stylem dowolnym. Złoty medal indywidualnie na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:25,16) zdobył post. Sebastian Karczewski. Łupem tego zawodnika padły jeszcze dwa medale. Srebrny na dystansie 50 m stylem klasycznym (0:33,28) i brązowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym (0:31,90). Ostatni dla nas medal brązowy, wywalczył post. Łukasz Grotek na dystansie 50 m stylem motylkowym (0:29,50). Poziom zawodów należy określić jako bardzo wysoki. Świadczą o tym czasy uzyskane przez czołowych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Najliczniej obsadzona była konkurencja 50 m stylem dowolnym, którą wygrał nasz zawodnik. Na uwagę zasługuje również wynik sztafety w której drużyna OPP Katowice i Szkoły Policji w Katowicach uzyskały czasy tylko nieznacznie powyżej (1:21) a walka o zwycięstwo toczyła się praktycznie do ostatnich centymetrów długości basenu. Tym większe gratulacje za osiągnięte wyniki przez naszych zawodników.