Zakończenie kursu

Data publikacji 23.03.2018

W dniach 12-16 marca 2018 r. wykładowcy z Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Ogólnozawodowego Szkoły Policji w Katowicach przeprowadzili pierwszą w tym roku edycję, kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań dla funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

W wyjazdowym szkoleniu udział wzięło 15 funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. W ramach zajęć słuchacze zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których podejmują czynności służbowe.

Celem zajęć było wskazanie funkcjonariuszom nowych instrumentów służących do poprawy efektywności i skuteczności prowadzonych rozmów i przesłuchań zarówno ze świadkami, jak i podejrzanymi.