Zakończenie kursu FBI - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu FBI

Data publikacji 02.10.2018

28 września 2018 r. grupa funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej i policjantów ukończyła specjalistyczny kurs z zakresu taktyki i technik przesłuchań.

W szkoleniu udział wzięło 10 funkcjonariuszy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz 6 policjantów z Komend Wojewódzkich Policji w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu oraz Komendy Stołecznej Policji. W trakcie tygodniowego pobytu poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie poprawy efektywności i skuteczności prowadzonych rozmów oraz przesłuchań zarówno ze świadkami jak i podejrzanymi. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których podejmują czynności służbowe.

Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i dyskusji podparte ćwiczeniami. Taka forma zajęć spowodowała, że uczestnicy kursu wrócili do swoich jednostek wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia do walki z przestępczością.