Ostatnia w tym roku wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Ostatnia w tym roku wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Data publikacji 11.10.2018

9 października 2018 r. przedstawiciele kadry Szkoły Policji w Katowicach wraz ze słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych uczestniczyli w seminarium „Auschwitz-Historia-Edukacja-Obywatelska”, zorganizowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Była to już piąta i zarazem ostatnia w roku 2018 wizyta z cyklu spotkań poświęconych załodze SS w KL Auschwitz, połączona ze zwiedzaniem miejsc pamięci Auschwitz-Birkenau.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki życzliwości i uprzejmości Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. W imieniu Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. dra Rafała Kochańczyka na ręce Antoniego Stańczyka, kustosza w Sekcji Programowej Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, zostały złożone podziękowania wraz z prośbą o kontynuację współpracy w roku 2019.