Zakończenie kursu Dz-8/18 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu Dz-8/18

Data publikacji 11.10.2018

W dniu 9 października br. zakończyła się ósma edycja kursu specjalistycznego dla dzielnicowych Dz-8/18.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień w swoich jednostkach pełnią funkcję dzielnicowych, w trakcie kursu mieli okazję do wymiany doświadczeń z zakresu metod i form pełnienia, organizacji służby dzielnicowego oraz sposobu dokumentowania czynności służbowych. Ponadto słuchacze uzupełniali nabytą już wiedzę z zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń, ustaw szczególnych, jak też prawa cywilnego. Uczestniczyli również w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, taktyki i technik interwencji oraz strzelania.

Po zakończeniu kursu funkcjonariusze wrócili do jednostek macierzystych, gdzie nabytą wiedzę wykorzystają w ramach codziennej służby.