Dzień Edukacji Narodowej 2018

Data publikacji 16.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli – również tych policyjnych. Z tej okazji 15 października br. w auli Szkoły Policji w Katowicach odbyło się spotkanie, podczas którego Komendant Szkoły insp. dr Rafał Kochańczyk podziękował zgromadzonym policjantom i pracownikom cywilnym za dotychczasową pracę na rzecz procesu dydaktycznego.

Wręczono również odznaczenia, okolicznościowe upominki, listy gratulacyjne oraz mianowania na wyższe stanowiska służbowe.

Brązowy medal za zasługi dla Policji otrzymał kpt. Martin Cymorek – wykładowca Ośrodka Szkolenia Policji we Frydku Mistku.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stopień podkomisarza Policji został mianowany asp. szt. Rafał Błoch.

Mianowani na wyższe stanowisko służbowe  z dniem 1 listopada br. zostali:

• kom. Bożena Węgrzyn,
  • podkom. Rafał Błoch,
  • podkom. Janina Bieniek,
  • asp. szt. Katarzyna Nowakowska,
  • asp. szt. Adam Wasiilewski,
  • asp. szt. Szymon Ślosarek,
  • asp. Daniel Głowacki,
  • asp. Marcin Marszałek,
  • asp. Michał Gawełczyk,
  • asp. Adrian Sacharczuk.

Wyróżnieni pamiątkowymi ryngrafami za długoletnią służbę i pracę w Szkole Policji w Katowicach zostali:

• podinsp. Aleksandra Konieczny,
  • podkom. Michał Stępień,
  • kom. Arkadiusz Arseniuk,
  • Barbara Klusa.

Upominki z okazji uzyskania tytułu doktora otrzymali:

• podinsp. Bartosz Głowacki,
  • podkom. Paweł Tobiczyk.

Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, nadał Medal Komisji Edukacji Narodowej  podinsp. Piotrowi Sobiechowi oraz podinsp. Bartoszowi Głowackiemu. Medale zostaną wręczone 17 października 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.