Ruszyła kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć”

Data publikacji 16.10.2018

15 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbyła się inauguracja kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć”.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. To wspólne przedsięwzięcie resortów sprawiedliwości i edukacji, w ramach którego dzieci otrzymują kamizelki odblaskowe. Z ramienia Szkoły Policji w Katowicach w spotkaniu uczestniczył asp. szt. Paweł Dobaj, nauczyciel policyjny Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Podczas spotkania, które prowadził Cezary Pazura, objaśniał uczniom zasady obowiązujące niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wskazywał właściwe zachowania w zakresie widoczności na drodze i stosowania elementów odblaskowych.