„Dzielnicowy Roku 2018" – drugi dzień rywalizacji – wyniki

Data publikacji 26.10.2018

Znamy już wyniki kolejnych konkurencji po drugim dniu rywalizacji w XI Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych.

Dzielnicowi:
Symulacja – kompetencje dzielnicowego

1. Obejmuje problematykę z zakresu służby dzielnicowego.
  2. Ocenie podlegają zaprezentowane umiejętności, a w szczególności:
  • diagnozowania i określania stanu bezpieczeństwa w rejonie służbowym;
  • planowania działań własnych;
  • współpracy z podmiotami poza policyjnymi;
  • samooceny skuteczności realizowanych czynności;
  • sporządzania dokumentacji służbowej.

st. sierż. Magdalena TOMASZEWSKA - KWP Gorzów Wielkopolski

st. sierż. Adrian PIECHULSKI - KWP Katowice

mł. asp. Marek PILCH - KWP Opole

Dzielnicowi:
Strzelanie

1. Konkurencja strzelanie polega na oddaniu 12 strzałów do tarczy TS-9 i TS-10 i odbywa się na strzelnicy Szkoły Policji w Katowicach.
  2. Przebieg strzelania:
    • zawodnik ładuje dwa magazynki, w każdym po 6 sztuk amunicji, jeden magazynek wkłada do ładownicy, a drugi na komendę sędziego podłącza do broni służbowej, którą następnie chowa do kabury;
    • na sygnał sędziego wyjmuje broń z kabury i oddaje 12 strzałów z odległości 15 m, ze zmianą magazynka, (pierwszy magazynek do tarczy TS-9 z postawy stojącej, drugi magazynek do tarczy TS-10 z postawy klęczącej).
  3. Zawodnik ma 25 sekund na oddania wszystkich strzałów. Po upływie czasu, sędzia przerywa strzelanie i sumuje zdobyte do tego momentu punkty.
  4. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów, wyższe miejsce zajmuje ten zawodnik, który uzyskał większą ilość przestrzelin 7, 5, 4 itd.
  5. W przypadku niewypału lub niezawinionego uszkodzenia pistoletu strzelanie jest powtarzane.
  6. Sędzia główny konkurencji może zdyskwalifikować zawodnika w przypadku rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa strzelania określonych w założeniach do konkurencji.
  7. Amunicję do zawodów zapewnia organizator.

st. sierż. Piotr SAŁATA - KWP Kielce

mł. asp. Daniel NITA - KWP Bydgoszcz

mł. asp. Artur DŁUGOKĘCKI - KWP zs. w Radomiu

Kierownicy rewiru dzielnicowych:
Analiza dokumentacji służbowej

Obejmuje problematykę z zakresu analizy dokumentacji służbowej. Ocenie podlega umiejętność prawidłowego udokumentowania czynności służbowych poprzez wskazanie błędów formalnych i merytorycznych w wypełnionym dokumencie służbowym.

mł. asp. Daniel ROMAŃCZYK - KWP Olsztyn

asp. szt. Maciej CHALECKI - KWP Gorzów Wielkopolski

asp. szt. Paweł WUDARCZYK - KWP zs. w Radomiu

Kierownicy rewiru dzielnicowych:
Pierwsza pomoc

1. Celem konkurencji udzielanie pierwszej pomocy jest ocena praktycznych umiejętności ratowania życia człowieka.
  2. Zadaniem startujących policjantów jest m. in.:
    - ocena zdarzenia;
    - wykonywanie czynności zabezpieczających;
    - ocena funkcji życiowych;
    - przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (przy wykorzystaniu fantomu);
    - właściwe postępowanie po ewentualnym przywróceniu funkcji życiowych;
    - opatrywanie ran;
    - postępowanie w sytuacji zagrożenia życia takich jak: zawał mięśnia sercowego, napad drgawkowy, porażenie prądem.

mł. asp. Daniel ROMAŃCZYK - KWP Olsztyn

asp. Wojciech DERENOWSKI - KWP Szczecin