Doskonalenie lokalne w zakresie pełnienia wspólnych patroli przygranicznych

Data publikacji 13.11.2018

W dniach 7 – 9 listopada 2018 roku wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego przeprowadzili kolejną edycję doskonalenia lokalnego w zakresie pełnienia wspólnych patroli przygranicznych, pościgu transgranicznego i postępowania z uczestnikami ruchu drogowego dla 34 policjantów Republiki Czeskiej.

Doskonalenie przeprowadzone zostało przez podinsp. Michała Adamczyka oraz asp. szt. Roberta Klimę w Ośrodku Szkolenia Policji Czeskiej Republiki we Frydku Mistku. Przedsięwzięcie zostało objęte nadzorem przez kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego mł. insp. Dariusza Walczaka. W szkoleniu uczestniczyli policjanci czeskiej republiki, na co dzień wykonujący zadania służby patrolowej i ruchu drogowego w okręgu morawsko – śląskim. Doskonalenie zrealizowane zostało w oparciu o program lokalnego doskonalenia zawodowego, opracowanego wspólnie przez Szkołę policji w Katowicach i Ośrodek Szkolenia Policji Republiki Czeskiej we Frydku – Mistku.