Korona Maratonów Polskich zdobyta

Data publikacji 13.11.2018

Niezwykłym osiągnięciem sportowym mogą pochwalić się podkom. Tomasz Dzierga – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego i asp. szt. Krystian Wieczorek – młodszy wykładowca Zakładu Wyszkolenia Specjalnego. Ukończyli oni 5 maratonów i mimo, że czas na zdobycie korony to 2 lata, potrzebowali na to zaledwie 7 miesięcy. W pięciu maratonach przebiegli prawie 211 km, a wszystko po to, aby zdobyć upragnioną Koronę Maratonów Polskich.

Korona Maratonów Polskich to wyróżnienie przyznawane pasjonatom biegania – maratończykom, którzy w ciągu 24 miesięcy przebiegną 5 maratonów w Polsce, odbywających się w Dębnie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, co daje łącznie 210 km 975 m. Policjanci na wykonanie tego zadania potrzebowali niespełna 7 miesięcy. Wszystkie biegi zaliczyli w 2018 roku, zaczynając 8 kwietnia w Dębnie, a kończąc 14 października w Poznaniu.

Podkom. Tomasz Dzierga pasjonuje się bieganiem od 2 lat. Wśród jego sportowych zainteresowań jest również jazda na rowerze i pływanie. Poza sportowym hobby jest kolekcjonerem rzeczy związanych z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Po zakończonej służbie administruje stronę internetową www.pkin.org. Każdego miesiąca, bez względu na warunki pogodowe, pokonuje setki kilometrów, w tym rowerem dojeżdżając z miejsca zamieszkania do miejsca służby. Dyscypliny, które polubił, mimo iż wymagają dużo wysiłku, zaangażowania i niemal codziennych treningów, są dla niego prawdziwym relaksem.

Asp. szt. Krystian Wieczorek uprawia bieganie od 2004 roku. Wielokrotnie reprezentował Szkołę Policji w Katowicach na przeróżnych zawodach sportowych, zdobywając wysokie pozycje, często stojąc na tzw. pudle. Poza tym interesuje się jednostkami specjalnymi i strukturą Policji. Jest instruktorem karate kyokushin. Dla niego odpoczynek to aktywne spędzanie czasu.