Zakończenie kursu FBI-1/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Zakończenie kursu FBI-1/19

Data publikacji 28.01.2019

W dniach 21-25 stycznia 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach został przeprowadzony pierwszy w tym roku kurs specjalistyczny z zakresu taktyki i technik przesłuchań o oznaczeniu kodowym FBI-1/19.

W czasie kursu swoje umiejętności doskonaliło 16 policjantów z komend wojewódzkich Policji w Katowicach, Krakowie, Opolu, Rzeszowie.

W trakcie tygodniowego pobytu funkcjonariusze poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie poprawy efektywności i skuteczności prowadzonych rozmów oraz przesłuchań zarówno ze świadkami jak i podejrzanymi. W ramach zajęć kursanci zapoznali się z istotą przesłuchania kognitywnego oraz możliwościami wykrywania oznak nieszczerości (kłamstwa) u osób, wobec których podejmują czynności służbowe.

Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i dyskusji podparte ćwiczeniami. Taka forma zajęć spowodowała, że uczestnicy kursu wrócili do swoich jednostek wyposażeni w nowe umiejętności i narzędzia do walki z przestępczością.