Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-1B/19 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego SZP-1B/19

Data publikacji 31.01.2019

29 stycznia 2019 r. na placu apelowym Szkoły Policji w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego o oznaczeniu kodowym SZP-1B/19.

Słuchaczy przywitał Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, który podczas swego wystąpienia podkreślił wagę rozpoczynającego się szkolenia w służbie każdego policjanta, a samym słuchaczom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Szkolenie rozpoczęło 238 słuchaczy. W trakcie 143 dni szkoleniowych słuchacze zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu prawa, psychologii, kryminalistyki, jak również nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną oraz stosować środki przymusu bezpośredniego.