Piknik bezpieczeństwa - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Piknik bezpieczeństwa

Data publikacji 06.06.2019

4 czerwca 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Technicznych nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie w ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Razem bezpieczniej” odbył się „Piknik bezpieczeństwa”. Akcja promowana była przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów oraz patronatem medialnym TVP Katowice.

Działania profilaktyczne skierowane były do uczniów klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Chorzowa. W trakcie pikniku poruszono zagadnienia bezpiecznego poruszania się po drogach poza terenem szkoły, jak i zachowania bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego oraz ich prawidłowego zachowania podczas kontroli przez uprawnione organy.

Szkołę Policji w Katowicach reprezentowali instruktorzy z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego – asp. szt. Paweł Dobaj i mł. asp. Dorota Dziubek, którzy przeprowadzili pokaz kontroli ruchu drogowego oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W przedsięwzięciu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Straży Miejskiej w Chorzowie, Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej.

W ramach pikniku młodzież miała również możliwość skorzystać z symulatora jazdy skuterem, symulatora dachowania, alkogogli oraz obejrzeć pokaz ratowania osoby poszkodowanej uwięzionej w pojeździe.