Wizyta niemieckich policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Wizyta niemieckich policjantów

Data publikacji 10.06.2019

W związku z zawartym porozumieniem pomiędzy Szkołą Policji w Katowicach i Akademią Policyjną Nadrenii Palatynatu w Hahn, w ramach praktyk, przebywali w naszej jednostce niemieccy policjanci.

W trakcie tygodniowej wizyty, pod opieką sierż. szt. Michała Mikołajczyka, funkcjonariusze z Niemiec zapoznali się ze strukturą, organizacją i zadaniami Szkoły Policji w Katowicach. Nie zabrakło również prezentacji naszych obiektów.

Podczas pobytu, w ramach praktyk, nasi goście mieli możliwość zapoznać się z systemem naboru i kształcenia policjantów w Polsce, rodzajem i zakresem szkoleń realizowanych przez Szkołę Policji w Katowicach, a także odbyć praktyki w KMP w Katowicach oraz  w OPP w Katowicach.

Na zakończenie wizyty niemieccy policjanci wzięli udział w Jubileuszowym Dwudziestym Dniu Otwartym naszej Szkoły, podczas którego organizowane były min. konkursy strzeleckie, inscenizacje różnych rodzajów interwencji policyjnych oraz stoiska ze sprzętem policyjnym.

  • delegacja niemieckich policjantów obok policyjnego motocykla