Doskonalenie dla patroli przygranicznych - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Doskonalenie dla patroli przygranicznych

Data publikacji 18.06.2019

W dniach 13-14 czerwca 2019 r. wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego przeprowadzili kolejną edycję doskonalenia lokalnego w zakresie pełnienia wspólnych patroli przygranicznych, pościgu transgranicznego i postępowania z uczestnikami ruchu drogowego dla 29 policjantów Republiki Czeskiej.

Doskonalenie przeprowadzone zostało przez podinsp. Michała Adamczyka i asp. szt. Roberta Klimę na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Bruntalu (Republika Czeska). W szkoleniu uczestniczyli policjanci z Czech na co dzień wykonujący zadania służby patrolowej i ruchu drogowego. Doskonalenie zrealizowane zostało w oparciu o program lokalnego doskonalenia zawodowego opracowanego wspólnie przez Szkołę policji w Katowicach i Ośrodek Szkolenia Policji Republiki Czeskiej we Frydku-Mistku.