Eliminacje Wojewódzkie - Patrol Roku 2019 - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Eliminacje Wojewódzkie - Patrol Roku 2019

Data publikacji 24.06.2019

W dniach 18 – 19 czerwca 2019 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2019.

W eliminacjach, zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, udział wzięły 34 drużyny z 32 komend miejskich i powiatowych Policji. Zawody obejmowały cztery konkurencje: tor przeszkód, techniki obezwładniania osób. test wiedzy oraz strzelanie sytuacyjne.

Finalistami wojewódzkich XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2019 zostali:

– I miejsce: Komenda Miejska Policji w  Rybniku – sierż. szt. Wojciech Górnik i st. sierż. Mariusz Brzezina – 135 pkt.

– II miejsce: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie – sierż. szt. Arkadiusz Sikora i st. sierż. Bogdan Stefaniak – 126 pkt.

– III miejsce: Komenda Miejska Policji w Mysłowicach – sierż. Jakub Zając i st. post. Marcin Krawuczka  – 121 pkt.

Dwie najlepsze pary będą reprezentować garnizon śląski w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2019 organizowanych corocznie w Szkole Policji w Słupsku.

Zawody były także okazją do nagrodzenia zwycięzców tegorocznego wojewódzkiego finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji w garnizonie śląskim. Zwyciężyli: st. asp. Łukasz Brzeziński z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z psem Euforia do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz asp. sztab. Filip Waśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku z psem Ibajon do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Uroczyste zakończenie eliminacji odbyło się w auli Szkoły Policji w Katowicach. Wręczenia nagród w asyście zaproszonych gości dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach  mł. insp. Mariusz Krzystyniak oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk przy udziale Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michała Szczęśniaka