Spotkanie na terenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej - Aktualności - Szkoła Policji w Katowicach

Aktualności

Spotkanie na terenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej

Data publikacji 28.06.2019

25 czerwca 2019 r. przedstawiciele kadry Szkoły Policji w Katowicach oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym na terenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

Ze względu na tematykę oraz miejsce przeprowadzenia spotkanie zostało podzielone na dwa panele szkoleniowe. W pierwszej części słuchacze zostali oprowadzeni i zapoznani przez dra Jacka Proszyka z historią oraz najważniejszymi wydarzeniami związanymi  z Cmentarzem Żydowskim  znajdującym się na terenie Bielska-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Druga część odbyła się w siedzibie Gminy Wyznaniowej w Bielsku-Białej, w trakcie której przewodnicząca Gminy Pani Dorota Wiewióra przedstawiła historię oraz najważniejsze wydarzenia dotyczące społeczności żydowskiej zamieszkującej na terenie Bielska-Białej i okolic.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli również funkcjonariusze pełniący funkcję dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy omówili współpracę z przedstawicielami społeczności żydowskiej.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie wskazanego szkolenia oraz liczymy na dalszą współpracę.